Kujdes! Nëse keni këto shenja, vuani nga diabeti!

Ndiheni gjithmonë e më shumë të lodhur.

Diabeti është një gjendje shëndetësore serioze, i cili po nuk u trajtua, mund të çojë në sëmundjet e zemrës, verbëri, mosfunksionim veshkash dhe komplikime të tjera që rrezikojnë jetën. Ka dy lloje të diabetit, por deri tani më i zakonshmi është tipi 2. Është përgjegjës për 85-95% të të gjitha rasteve të diabetit. Ky tip i diabetit shfaqet kur qelizat që prodhojnë insulinë në trup janë të paafta ta prodhojnë mjaftueshëm. Por, ky tip mund të shkaktohet edhe nëse insulina e prodhuar nuk funksionon siç duhet.

LEXO DHE :  Protestoi kundër Ramës, kreu i PD shfaqet krah tij në konferencë

Shumë njerëz vuajnë nga diabeti dhe disa nuk ia kanë idenë. Por nëse keni zbuloni simptomat e hershme mund ta trajtoni dhe kuroni atë. Dritare.net sjell për ju në galerinë më poshtë, shenjat që tregojnë se mund të vuani nga diabeti. Nëse i keni ju këshillojmë të vizitoheni te mjeku./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.