Kujdes nëse e keni planifikuar të kaloni pushimet në këto vende!

Ndërsa shumica e Filipineve janë të sigurta, është më mirë të shmanget pjesa jugore e vendit, veçanërisht zonat e plazhit, kryesisht për shkak të rritjes së numrit të rrëmbimeve. Në një nga ishujt më të mëdhenj Mindanao, kryesisht në zonat Zamboanga dhe Sulu Archipelago, mund të bini në kontakt me ASG, një grup terrorist i ISIS-it i njohur për operacionet e rrembimit.

Bota nuk është e qetë dhe vende të ndryshme në glob kanë shkallë të lartë kriminaliteti, por edhe luftëra.

Kështu, në listën më poshtë mund të gjeni disa vende që nëse e keni planifikuar të kaloni pushimet duhet të mendoheni dy herë./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Tërmet në 23:30? Xhaçka përgënjeshton njoftimin


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.