Kujdes me rregullat e facebook, fshihen 800 faqe!

Gjigandi i rrjeteve sociale, Facebook, ka njoftuar se ka fshirë më shumë se 800 faqe dhe llogari, pasi sipas tyre, këto faqe kanë shkelur rregullat e rrjetit.

Masa e rreptë  e facebook-ut për këto faqe, ka ardhur pas shkeljes së rregullave kundër spamit, dhe këto faqe kanë publikuar vazhdimisht material joautentike.

Disa nga këto faqe sipas facebook, ishin të orientuara politikisht, dhe kjo masë vjen vetëm disa javë para zgjedhjeve afatmesme në SHBA./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Kërkonte favore seksuale në këmbim në notës, pezullohet nga detyra pedagogun

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.