Kujdes, ja zonat ku s’do të ketë energji elektrike më 1 dhe 2 tetor!

 

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka bërë me dije se se do të ketë kufizime të energjisë elektrike në datat 1 dhe 2 tetor në disa zona të Tiranës nga ora 09:00-13:00, për shkak të  punimeve në nënstacionin e Vorës.

‘Në vijim të planit të masave për mirëmbajtjen e rrjetit, drejtoria e Tensionit të Lartë do të kryejë remont në nst/Vorë, konkretisht në çelësat 6 kV.

LEXO DHE :  Pas Vlorës, radhën e ka Saranda/Rama: Investim i madh përgjatë vijës bregdetare

 

Punimet do të kryhen në datat 1-2 Tetor  gjatë intervalit kohor 09:00-13:00.

 

Pa energji do të mbeten këto zona

 

1 Tetor/Prezë, Rruga (Vorë-Rinas)

 

2 Tetor/ Zona e stacionit të Trenit Vorë, Zona Vorë – Marikaj, Pompat e Ujësjellësit Vorë.”, thuhet në njoftimin e OSHEE. V.D/dritare.net/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.