Kryeministrja e Zelandës së Re ndryshon ligjin për armët, pas sulmit me 49 viktima

Pas sulmit terrorist në dy xhami në Christchurch, të Zelandës së Re, ku vdiqën 49 persona, kryeministrja e shtetit, Jacinda Ardern ka konfirmuar se, mes viktimave ka pasur edhe fëmijë.

Hannah Ellis-Petersen, Graham Russell, Kevin Rawlinson, Elle Hunt, Matthew Weaver, Naaman Zhou dhe Kate Lyons, kanë qenë disa nga emrat e fëmijëve të vrarë nga sulmi terrorist.

LEXO DHE :  Përgjimet/ Meta kërkon 200 mijë euro një ditë para zgjedhjeve: Kastriot Ismailaj do të blinte një televizion

Pas kësaj masakre njoftohet se, kryeministrja ka vendosur të ndryshojë ligjin e armëve./K.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.