Kriza politike/ Zbulohen emrat e negociatorëve të PS dhe PD

 

Kriza politike që ka kapluar vendin që nga shkurti i këtij viti, ende nuk po gjen një zgjidhje dhe palët ende nuk janë ulur në tryezë, pasi parakushtet e kanë penguar një gjë të tillë.

Në emisionin “Open” në “Tch”, të ftuarit në panel lanë qartësisht të kuptohej se do të kenë negociata dhe madje nxorën edhe dy emrat e parë.

LEXO DHE :  Alketa Vejsiu: Me Vera Grabockën, përgjithmonë!

Sipas tyre, negociatat do të jenë fillimisht me nivelet e dyta, duke thënë se Taulant Balla dhe Gazmend Bardhi do të jenë të parët që do hedhin hapat për një marrëveshje të madhe.

Por, kur do të ndodhë? Askush nuk është në gjendje të përcaktojë afatin kohor, duke e lidhur gjithçka me ngritjen e Gjykatës Kushtetuese./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.