Kriza politike, Basha takohet me presidentin Meta

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Metën. Takimi i tyre ka ardhur në një moment kur vendi është në krizë të thellë politike. Ende nuk dihet se cila ka qenë tema specifike e diskutimit në takimin mes tyre.

LEXO DHE :  Foto/ Europa pret dimrin, Australia digjet nga i nxehti

Kujtojmë se opozita nuk ka marrë pjesë në zgjedhjet e 30 qershorit, ndërsa Meta vendosi të mos i njihte zgjedhjet e 30 qershorit, duke dekretuar si datë të zgjedhjeve vendore 13 tetorin./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.