Kriza e Venezuelës/ Mbërrijnë ndihmat e para nga SHBA

Avionë ushtarakë amerikanë po shpërndajnë ndihma humanitare për Venezuelën, në shtetin kufitar, në Kolumbi.

Ndihma po magazinohet me kërkesë të udhëheqësit të opozitës së Venezuelës, Juan Guaido, i cili u vetëdeklarua si president, muajin e shkuar.

Presidenti Nicolas Maduro ka pohuar se ndihma është një komplot i SHBA-ve, për të fshehur pushtimin e Venezuelës.

LEXO DHE :  Balluku: E gjithë anullia e ngritur nga dekreti i Metës, sot është larguar

Mbetet e paqartë nëse ndihma do të lejohet të hyjë në Venezuelë, apo jo.

Administratori i USAID, Mark Green tha se ndihma ishte kërkuar nga Guaido, sepse kriza në Venezuelë sa vjen dhe rritet./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.