Kreu i KMSH: Agjërimi institucion edukues, u vë fre veseve

“Bajrami, festojmë dhe reflektojmë”, kjo është tema ndryshe që emisioni, “Dritare me Rudinën”, në News 24, trajton këtë të martë. Nuk do të flitet për politike, por festën që festojnë shqiptarët, harmoninë fetare mes tyre dhe një thirrje për reflektim, për situatën sot.

Të ftuar në emision: kreu i KMSH-së, Haxhi Bujar Spahiu, Kryegjyshi Botëror, Haxhi Dede Edmond Brahimaj, Genti Kruja, Sekretar i Përgjithshëm i Këshillit Ndërfetar, Ferdinand Samarxhiu, gazetar, Mjeshtër i Madh.

LEXO DHE :  Goditi mjekun e spitalit, arrestohet 32-vjeçari në Peqin

Kreu i  KMSH-së, tha në emision se agjërimi i vë fre veseve dhe është institucion edukues. Sipas tij sot kanë marrë urime jo vetëm nga myslimanet, por edhe njerëz të feve të tjera në Shqipëri.

Haxhi Bujar Spahiu: Sot shprehëm mesazhet për paqen dhe shpresën për njerëzit.

Genti Kruja: Shqipëria nuk ka njohur konflikte ndërfetare. Në Shqipëri, bashkëjetesë fetare.

Ferdinand Samarxhiu: Muaji i Shenjtë i Ramazanit, që njerëzit të reflektojnë./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.