“Krenar që më votuan 2 milionë veta”, Vuçiç shpall fitoren në zgjedhjet presidenciale

Presidenti i sapo zgjedhur i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, u është drejtuar medieve nga selia e partisë së tij pas orës 22:00, me fjalën e tij të parë si fitues i zgjedhjeve për të parin e këtij vendi. Pas hapjes së shampanjës dhe festimit me muzikë, Vuçiç tha se është krenar për besimin që iu ngarkua.
“Qytetarë të shquar të Serbisë, unë jam shumë krenar për fakti se ne kemi marrë ngarkesën e besimit të qytetarëve të shquar të Serbisë, dhe të 3.7 milionë njerëzve që shkuan në qendrat e votimit duke na votuar me 2,035,000 vota”, ka thënë Vuçiç.
Presidenti i ri gjithashtu shtoi se është shumë mirënjohës ndaj qytetarëve nacionalist serbë në Kosovë, por edhe kombësitë e tjera që e kanë mbështetur. Vuçiç gjithashtu u shpreh se është tepër shumë krenarë që ka marrë një numër të madh të votave në kushte që nuk ishin aspak të lehta.

LEXO DHE :  Pas Valdrin Pjetrit, PD nxjerr emrin tjetër: Ja kryebashkiaku i PS i dënuar në Greqi!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.