KQZ pranon kërkesën , do të hapen kutitë

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve, ka pranuar kërkesën e kandidatit të Bashkisë Lezhë, Eduart Ndocaj që të happen 11 kuti të votimeve të 30 qershorit.

KQZ kishte rrëzuar më herët kërkesën e Bindjes Demokratike për hapjen e kutive të votimit, ndërsa sot ka vendosur pranimin e kërkesës së Nocajt.

LEXO DHE :  Përleshje mes të burgosurve në burgun e Rrogozhinës

PS propozoi që nëse manipulimi me votat faktohet atëhere të ketë ndjekje penale për komisionerët e përfshirë.

KQZ certifikoi në mbledhjen e saj edhe mandatin e kryetarit të Tiranës, Erion Veliaj si dhe atë të Shkodrës, Valdrin Pjetri./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.