Kosovë/ Kuvendi voton krijimin e komisionit për krimet serbe

Kuvendi i Kosovës ka votuar mocionin për formimin e Komisionit të veçantë për të dënuar krimin dhe gjenocidin serb në Kosovë.

Themelimin e këtij komisionin e kanë votuar të gjitha partitë politike dhe prej 68 deputetëve sa ishin prezent në seancë të gjithë votuan pro këtij komisioni.

LEXO DHE :  Tiranë/ Hidhet nga kati i 9 i pallatit, vdes 61-vjeçari

Propozimin për komisionin për krijimin e një komisioni dhe rezolute për gjenocidin dhe krimet serbe në Kosovë  e bëri deputeti i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi./E.D-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.