Kosova dhe Shqipëria një president, Zaimi: Rama e harroi këtë deklaratë

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Zaimi, ka thënë në Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, se kryeministri Edi Rama  e ka harruar deklaratën e 2015 se Shqipëria dhe Kosova të kenë një president.

Zaimi: Shqipëria dhe Kosova e kanë për detyrim, që për marrëveshje të tilla të konsultohen me njëra-tjetrën pikë së pari, përndryshe e gjithë retorika e favorizimit kombëtar bie poshtë dhe del që është vetëm retorikë elektorale, në 2015 Zoti.Rama, në parlamentin e Kosovës ka bërë një deklaratë shumë të fortë, tha do të kemi një president t përbashkët. Nuk mund të lëshojmë deklarata kështu dhe t’i harrojmë pastaj,  del që janë deklarata bosh, por është e drejta e tij. Një marrëveshje e tillë nuk mund të funksionojë pa Kosovën./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Shqiptarët janë mashtrues/ Rama i përgjigjet ZDF përmes Bild

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.