Korriku në Bulevardin e Qeparoit, ku nuk dinë çfarë ndodh në Bulevardin e Tiranës!

Qeparoi është plot këtë korrik. Kryesisht me turistë italianë, por nuk mungojnë as shqiptarët.

Dhomat janë prenotuar të gjitha dhe është e vështirë të gjesh vend, pasi shumëkush ka prenotuar që vjet.

Bulevardi i Qeparoit mban aromë petullash në mëngjes, ndërsa në drekë peshk e borzilok.

Këtu nuk e hapin televizorin dhe pakkujt i bie në mendje çfarë ndodh në Tiranë. Ka nisur korriku dhe të gjithë duan të pushojnë. E Qeparoi është ndër destinacionet më të dashura. Për kë pushon, por edhe kë punon. Sepse shumë djem nga Tirana janë shpërngulur të punojnë këtu për 3 muaj.

LEXO DHE :  Përleshje mes të burgosurve në burgun e Rrogozhinës

Do punë, do pushim si jashtë shtetit? Zgjidh Qeparoin./ Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.