Klosi: Investimet në Shqipëri, gjigante. Jemi mes ujqërve të turizmit

I ftuar në “Dritare me Rudinën”, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi deklaroi se investimet në Shqipëri janë madhore në fushën e turizmit, por duhet pranuar që vendi ynë ndodhet në një zonë me shumë konkurencë

“Duhet thënë me gojën plot: investimet që kanë ndodhur në Shqipëri janë gjigande kanë ndezur radarët. Ka edhe shkrime negative, por ne duhet të jemi të përgjegjshëm, po hyjmë në një treg të vështirë. Jemi në mes të ujqërve të turizmit Malit të Zi, Kroacisë, Greqisë dhe Italisë. Shyqyr që nuk na kanë marrë seriozisht.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.