Kjo modele i shpëtoi vetëvrasjes, pas një lufte të gjatë me depresionin

Në intervistën e saj gjatë të cilës ka folur për luftën me depresionin, modelja Cara Delevingne ka treguar se kishte pasur momente kur ka dashur të bëjë vetëvrasje.
“Periudha kur kam qenë tinejxhere dhe kur mbi mua vepronin ato hormone dhe presioni që të jem më e mira, më sollën deri te një thyerje nervore”.

“Kisha ide vetvrasëse, nuk mund ta përballoja. E kisha të qartë se deri në cilën shkallë isha e priviligjuar dhe e lumtur, por unë vetëm doja të vdisja”.

LEXO DHE :  Foto nga dasma/ Martohet këngëtari Erik Lloshi

“Ndihesha fajtore për këtë dhe e urreja veten, ishte një rreth pikëllues”.

“Nuk doja të ekzistoja më, doja që të zhdukej secila molekulë e trupit tim. Doja të vdisja”, ka treguar bukuroshja që e ka provuar veten edhe si aktore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.