Kjo është dieta që parandalon 1 në 3 vdekje të hershme!

Studimet e universitetit të Havardit kanë zbuluar se duke hequr dorë nga mishin, parandalohen të paktën 1/3 vdekje.

Sipas zyrës së statistikave në Britaninë e Madhe rezulton se dieta me bazë bimore mund të shpëtojë mbi 200.000 njerëz në vit.

Në këtë studim nuk futet aktiviteti fizik dhe lënia e duhanpirjes, të cilat do të ishin një faktor plus për jetëgjatësinë.

Dritare.net ju sugjeron dietën vegane të Veggies Tirana, e cila është kura më e mirë që kam parë për që vuajnë nga diabeti dhe ata me inflamacion të lartë të tipit artrit rheumatoid.

LEXO DHE :  Robert Berisha poston foton  e ëmbël me vajzën e tij, Renee!

Kjo dietë është një nga recetat më të përgatitura nga shef Xhema, pasi njerëzit e kanë kuptuar efektet pozitive që ajo ka në shëndet.

Image result for vegan diet

Nëse dhe ju dëshironi të ushqeheni me dieta bimore dhe jo të kuroheni me ilaçe, ju sugjerojmë të porosisni në Veggies Tirana, në numrin 0692077726. Shërbim i shpejtë dhe ushqim plotësisht bio. Gjithmonë kujtoni që një ushqim i shëndetshëm të zgjat jetën./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.