Kishte abuzuar me 36 të mitura, gjendet i vdekur në burg financieri i njohur amerikan

Financieri Jeffrey Epstein është gjetur i vdekur në qelinë e tij të burgut, ndërsa priste për  gjyqin për akuzat seksuale të hedhura ndaj tij, për abuzim seksual me 36 të mitura. shkruajnë mediet amerikane.

Trupi i tiji pajetë është gjetur rreth orës 11:30 të ditës së sotme, nga strukturat njujorkeze. Dyshohet që ai vetë t’i ketë dhënë fund jetës, pasi dhe më herët kishte tentuar të vetëvritej në qeli.

LEXO DHE :  Foto/ Shembet me fadromë godina nr.15 te Qyteti Studenti

Vdekja e tij erdhi një ditë pasi qindra faqe dokumentesh u publikuan me akuza të reja kundër tij dhe bashkëpunëtorëve tij.

Ai ka qen mik i figurave të rëndësishme si Bill Klinton, presidentin Donald Trump, ish- dhe Princin Andrew i Britanisë së Madhe./E.B-dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.