Këto lule dhe perime mund të rriten në shtëpinë tuaj, me një gotë uji!

Ju mund të mendoni se në apartamentin tuaj nuk mund të rrisni lule natyrale apo bimë të tjera. Në fakt nuk po flasim për vazo me lule gjidande që i nxjerrim në ballkone por për disa lule dhe bimë mjaft të domosdoshme që mund t’i rrisim edhe në një gotë uji.

Gjithashtu këto bimë dhe lule do i japin një pamje shumë komode shtëpisë tuaj. Ne të dritare.net e dimë se jo të gjithë njerëzit janë kaq të durueshëm për t’u kujdesur për këto lule brenda shtëpisë. Prandaj përmes këtij artikulli do ju tregojmë mënyrën më të thjeshtë se si mund të rriten lulet në shtëpinë tuaj pa asnjë gram dhe.

LEXO DHE :  Kryemadhi: Rama do shkojë në burg, mund të gjejë çuna të bukur

Shikoni më poshtë listën e gjatë të luleve dhe bimëve që mund të rriten vetëm me ujë në shtëpinë tuaj.

Hudhër

Lakër kineze

Qepë jeshile të njoma

Karota

Presh

Mente

Borzilok

Rozmarinë

Tulipanë

Zambak

Papirus

Bar me fije shumë të holla

Bambu

Një lule e gjelbër kineze

Kaktus

Tillandsia./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.