Këto janë ushqimet që ulin presionin e lartë të gjakut!

Shëndeti ynë varet nga ushqimet që konsumojmë. Konsumimi i natriumit luan një rol të rëndësishëm në organizmin tonë, sidomos të presioni i gjakut. Është e rëndësishme që nëse keni këtë sëmundje, të ulni sasinë e natriumit.

Dritare.net ju tregon më poshtë, disa nga ushqimet që ju duhet të hani për të ulur presionin e lartë të gjakut./E.B-dritare.net

Vëmendje: Nëse nuk ju shfaqet galeria me fotot e ushqimeve, klikoni këtu

LEXO DHE :  Veliaj:  Opozita si Haxhi Qamili, thonë “duam baba Saliun, baba Lulin”


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.