Këto janë ushqimet që ulin presionin e lartë të gjakut!

Shëndeti ynë varet nga ushqimet që konsumojmë. Konsumimi i natriumit luan një rol të rëndësishëm në organizmin tonë, sidomos të presioni i gjakut. Është e rëndësishme që nëse keni këtë sëmundje, të ulni sasinë e natriumit.

Dritare.net ju tregon më poshtë, disa nga ushqimet që ju duhet të hani për të ulur presionin e lartë të gjakut./E.B-dritare.net

Vëmendje: Nëse nuk ju shfaqet galeria me fotot e ushqimeve, klikoni këtu

LEXO DHE :  Vipat që ishin sonte në stadiumin ‘Air Albania’!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.