Këto janë ushqimet që luftojnë stresin!

Stresi është një ndjenjë bezdisëse që na bën nervozë dhe të shqetësuar. Ngjarjet e përditshme shkaktojnë stres, i cili shoqërohet  me rritjen e niveli të kortizolit. Kortizoli shkakton dëshirën për ushqim dhe grumbullimin e yndyrave në bark.

Nuk është e nevojshme të merrni ilaçe kundër stresit, dritare.net do ju tregojë në galerinë më poshtë se cilat ushqime duhet të konsumoni sa më shpesh të jetë e mundur kur ndiheni nervozë. Shikoni galerinë më poshtë./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Para dy ditësh festoi ditëlindjen, Tuna mesazh reflektimi për veten

Vëmendje: Nëse nuk ju shfaqet galeria, klikoni këtuPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.