Këto janë gjestet që meshkujt adhurojnë, te femrat!

Kur ju filloni të mendoni për njerëzit që mund t’ju pëlqejnë juve, duhet të mendoni dhe ju se çfarë ata mund të pëlqejnë te ju. Pra, ju vajza që po na lexoni tani, mendoni vetëm sesi partneri juaj mund t’ju surprizojnë, por duhet të mendoni se edhe çfarë ai ka nevojë që ju të bëni për të.

Duket paksa e komplikuar, por dritare.net do ju a shpjegojë shumë thjeshtë. Nëse doni që partneri juaj të bjerë kokë e këmbë në dashuri me ju, bëni këto gjeste!

1. Ata dashurojnë të bëhen gati me ju

Meshkujt adhurojnë të rrinë me ju, por ju ndonjëherë nuk e kuptoni. Nëse po shkoni në një festë, mos u ndani në dhoma të ndryshme duke u përgatitur, por bëhuni gati bashkë. Ata do dashurojnë edhe papërsosmëritë tuaja, dhe ju në fund do na falënderoni që ju a mësuam këtë gjë.

2. Ata vdesin t’u lësh shënime në letra, apo mesazhe

Nuk është një çudi që njerëzit nuk mund të shprehin ndjenjat me fjalë, por me mesazhe. Dhe gjejeni çfarë? Meshkujt vdesin për mesazhe të tilla, të bukura. Ky gjest i juaji do i bëjë të ndihen të dashur.

3. Ata dashurojnë faktin që ju aprovoni shijet e tij në muzikë

Duke pasur shije të njëjta në muzikë, është sikur qershia mbi tortë në një lidhje. Kjo do ju bëjë më të lidhur më njëri-tjetrin, dhe imagjinoni sikur jeni duke udhëtuar dhe një këngë që të dy e dashuroni, të dalë në radio.

4. Sytë përcjellin çfarë fjalët nuk munden

Sytë janë pasqyra e shpirtit. Kontakti me sy është një nga format më të nënvlerësuara të komunikimit, por sytë tregojë besnikëri dhe ndershmëri.

LEXO DHE :  Ja përfitimet shëndetësore që keni nga ngrënia e qershive!

5. Gjithmonë qëndroni pranë tij

Gjithmonë qëndroi pranë, në të mirë dhe në të keq, në sëmundje dhe shëndet. Është shumë e rëndësishme për një lidhje të shëndetshme dhe afatgjatë.

7. E qeshura në momente të vështira

Të gjithë kemi momente të vështira në jetë, por kjo nuk do të thotë që nuk do qeshim kurrë. Gjithmonë duhet të qeshni me partnerin tuaj. Tregon besimin ndaj njëri-tjetrit.

8. Kur ju i tregoni anën tuaj të çmendur

Çmenduritë e tua kurrë nuk do e mërzisin partnerin, përkundrazi. Ai do ketë mundësi t’ju njoh më mirë ju, sepse ju i keni treguar gjëra që pak njohin të tjerët rreth jush.

9. Kur këmbët e tua prekin të tijat

Kjo do kthehet në një pikë të dobët, sepse këmbët janë shumë të ndjeshme ndaj prekjes.

10. T’i kujtoni gjëra të vogla

Nuk është e vështirë të kuptosh detaje të vogla. Duke i kujtuar disa gjëra të vogla partnerit tuaj, do e bëjë atë t’ju dojë dhe më shumë.

11. Të kujdesesh për mirëqenien e tij

Kur ju u shkruani mesazhe të ëmbla dhe tregoheni të interesuara për mirëqenien e tij, ai e vlerëson tej mase këtë lloj sjellje.

12. Surprizojeni atë

Që 5 vjeç e deri 55 vjeç, të gjithë meshkujt i duan surprizat, sepse i bëjnë të ndihen të dashur dhe të përkëdhelur.

13. Bëhu e zgjuar

Informohuni sa më shumë të mundeni. Askujt nuk i pëlqejnë vajzat e heshtura. Burrat duan vajza intelektuale dhe të zgjuara, për të zgjidhur bashkë problemet e jetës./E.B-dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.