Këto janë aktivitete më argëtuese, që familjet mund të bëjnë në vjeshtë!

Dritare.net ju sjellë më poshtë një listë të të gjithë aktiviteteve që mund të bëni me familjen tuaj në vjeshtë, duke kaluar dhe një kohë të bukur.

1. Mund të shkoni në piknik, në një vend të mbuluar me gjethe

 

2. Mund të bëni një ngjitje në mal

 

3. Mund të shkoni në pemëtore, të mblidhni molla

 

4. Të kërceni në grumbuj gjethesh

 

5. Mund të bëni vetë kostumet e Halloween

 

6. Mund të vizitoni një fermë me kunguj

 

7. Mund të dekoroni kungujt për festën e Halloween-it

 

LEXO DHE :  Vapa nuk ka ikur ende/ Nesër rriten sërish temperaturat

8. Të organizoni gara me thes

 

9. Të lexoni histori dhe tregime të ndryshme, bashkë

 

10. Mund të shikoni një film vjeshte, në darkë

 

11. Mund të shkoni në ferma dhe të shikoni vjeljen e misrit

 

12. Të dekoroni shtëpinë, për Halloween

 

13. Të mblidhni kona pishe, dhe t’i përdorni në mënyrë dekorative

 

14. Të bëni pazare në një treg fermeri

 

15. Mund të piqni fara kungulli

 

16. Kamp në oborrin e shtëpisë tuaj

 

17. Të ngjyrosni dhe vizatoni./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.