Këto ditë na presin rrebeshe, ja kur do të ngrohet moti!

Deri në mesjavë, moti mbetet i paqëndrueshëm, ku vranësirat dhe shirat do të jenë të pranishme, më të theksuara në zonat jugore -juglindore, herë pas here në formë rrebeshi. Që nga dita e enjte dhe në vijim pritet përmirësim i kushteve atmosferike duke sjellë motin e kthjellët dhe të nxehtë.

LEXO DHE :  Horoskopi javor 16-22 dhjetor 2019

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit deri të enjten do të luhaten nga 11⁰C – 31⁰C, por dita e premte dhe fundjava sjellin rritje graduale të tyre duke bërë që termometri të ngjitet deri në 35⁰C./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.