Këto 5 shenja astrologjike janë kuzhinieret më të mira

E dini se edhe aftësia për të gatuar varet nga shenja horoskopë e gjithsecilit? Ja cilat shenja janë kuzhinierët më të mirë.

Demi. Personat e kësaj shenje janë të dashuruar pas shijeve dhe bukurisë së pjatës prandaj cilësohen edhe si kuzhinierë shumë të mirë. Kur gatuajnë ata përdorin sensin e aromave, shijen dhe pamjen. Sipas Dritare.net, demat nuk shërbejnë diçka kur nuk është si duhet në pamje dhe në shije.

Gaforrja. Personat e kësaj shenje janë gjithashtu kuzhinierë të shkëlqyer dhe adhurojnë të gatuajnë pjata të kënaqshme për familjarët dhe miqtë. Ata nuk kanë frikë të provojnë edhe mënyra e teknika të reja gatimi. Nga ana tjetër vërtet nuk parapëlqejnë të eksperimentojnë me përbërësit, por produktet që zgjedhin janë zakonisht shumë të shijshme. Gaforret dine cfarë të gatuajnë për personat që duan në mënyrë që ata të kënaqen sa më shumë.

Peshorja. Personat e kësaj shenje janë kuzhinierë të mirë pasi adhurojnë të provojnë shije të reja dhe të përdorin metoda të ndryshme gatimi. Aftësia e lindur për të ekuilibruar çdo gjë përdoret edhe në kuzhinë. Një tjetër arsye pse janë kuzhinierë të mirë është se peshoret nxjerrin mësime nga gabimet e bëra dhe mundohen t’i ndreqin.

LEXO DHE :  Klosi: Na duhen më shumë të rinj që promovojnë natyrën shqiptare!

Bricjapi. Gatimi i ndihmon bricjapët të qetësohen dhe të ndihen më mirë. Atyre ju pëlqen edhe prerja e qepëve, larja e perimeve me gjethe dhe çdo gjë tjetër në dukje banale. Sipas Dritare.net, bricjapët janë të gatshëm edhe të përgatisin edhe receta të vështira që të tjerët as nuk tentojnë. Ata vërtet kanë neps, por nuk i prekin gjërat që gatuajnë para se t’i shërbejnë. Një tjerët e veçantë është se krijojnë njësitë me gatimet që i kanë realizuar me sukses dhe herë pas here e pasurojnë atë.

Binjakët. Personat e kësaj shenje e dinë mirë se një vakt i shërbyer mirë mund t’i afrojë njerëzit. Ata nga ana tjetër kujdesen shumë për cilësinë e ushqimit dhe zgjedhin produkte të shëndetshme, të shijshme dhe të ushqyeshme. Erëzat dhe përbërësit e gjithë botës duan patjetër t’i provojnë në mënyrë që më pas të zgjedhin ato që ju pëlqejnë. Një e veçantë e kuzhinierëve binjakë është se dinë cilat ushqime dhe cilat shije të ndërthurin me njëra-tjetrën. Ata adhurojë të mësojnë dhe të njohin përbërësit e kulturave të ndryshme dhe shpesh janë iniciatorë të tendencave ushqimore. /A.S-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.