Këto 3 ëmbëlsira, nuk duhet t’i lini pa provuar në fundjavë!

Fundjavat janë për t’u shijuar me miqtë dhe familjen. Nëse doni që fundjava e këtij fillim muaji të jetë e paharrueshme, duhet të provoni shije të reja dhe unike.

Dritare.net ju tregon sot 3 ëmbëlsira që ju nuk duhet t’i lini pa provuar.

Te restorant Rapsodia ,në Shëngjin, e shtuna dhe e diela janë të mbushura me gjëra të shijshme, dhe këtë fundjavë në menu janë edhe 3 ëmbëlsirat më të mira që mund të keni provuar ndonjëherë.

Bëhet fjalë për  “Dardhë me verë të kuqe kallmet” e cila kombinon shije të përkryera që ngelin gjatë në mendje.

LEXO DHE :  Koalicione parazgjedhore mes opozitës, Isa Mustafa takohet me Shpend Ahmetin

E dyta është “Tortë me kos”. Rapsodia ju mirëpret me këtë ëmbëlsirë të veçantë që është shumë e lehtë, saqë do kërkoni të hani dhe një racion tjetër.

Ndërsa e fundit dhe më e preferuar nga të gjithë është “Prafet”. Kjo është një nga ëmbëlsirat më të mira sepse ka 4 shije në një pjatë të vetme.

Këto ëmbëlsira janë njëra më e shijshme se tjetra, dhe kur mendon që janë gatuar nga shef Alfred Marku, çfarë pret tjetër! Nisu për të Rapsodia ,sepse do mbetesh vëretet i kënaqur!/E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.