Këshilla si të keni një shtatzëni të mbarë, gjatë ditëve të nxehta të verës!

Është normale që temperaturat e trupit te një grua shtatzënë të rriten, megjithatë gjatë verës i nxehti për ta është i papërballueshëm. Ne të dritare.net, për t’ju ardhur në ndihmë, ju kemi sjellë disa këshilla, të cilat mund t’i ndiqni nëse jeni në një pritje të ëmbël.

  • Qëndroni të hidratuara, duke pirë sa më shumë ujë
  • Vishni rroba të ndritshme dhe këpucë të rehatshme
  • Qëndroni brenda përgjatë orëve të vapës dhe pushoni sa duhet
  • Ushtrohuni fizikisht
  • Kujdesuni për lëkurën, sidomos nëse shkoni në plazh
  • Freskohuni në pishina ose plazhe
  • Hani ushqime të shëndetshme dhe të sigurta gjatë verës./E.B-dritare.net
LEXO DHE :  Rama: Pavarësisht vendimit të BE për negociatat, dielli për Shqipërinë do të lindë sërish

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.