Këshilla si të flini rehat, në ditë të nxehta!

Vera i ka të gjithë të mirat, por vetëm vapa e madhe e prish punën. Të gjithë njerëzit në verë, qahen se është shumë nxehtë, sidomos për gjumin. Por sot dritare.net ju ka sjellë disa këshilla sesi mund të flini rehat, kur temperaturat e ajrit janë të larta.

  1. Vishni pizhame të lirshme
  2. Përdorni spray me ujë
  3. Lagini me ujë çarçafët, të ndjeni më pak vapën
  4. Mbyllini perdet gjatë ditës, që i nxehti të mos depertojë brenda.
  5. Mbani te koka një shishe me ujë akull për të pirë, nëse keni etje ose vapë
  6. Fikini të gjitha dritat, që të keni mundësi t’ju zërë gjumi
  7. Flini me dyshek në dysheme, pasi është më freskët
  8. Flini vetëm, kontakti me njerëz shton dyfish vapën./E.B-dritare.net
LEXO DHE :  Punonjësit të policisë, i bëjnë surprizë gjatë dasmës së djalit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.