Kërkohet votëbesim, May: Rruga që kam zgjedhur është e drejtë

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, në një konferencë urgjente për media mbrëmjen e së enjtes, ka folur për valën e lagimeve nga kabineti i saj ditën e sotme.

8 zyrtarë të lartë, mes tyre 4 ministra janë dorëhequr duke kundërshtuar kështu planin e May për daljen nga BE.

Anëtarët dhe zyrtarët e partisë së saj, tanimë kanë nisur dërgimin e letrave ku po kërkohet një votëesim për Theresa May.

LEXO DHE :  Pse klonimi nuk do të përdoret kurrë tek njerëzit

Por, kur votëbesimi duket që është shumë afër, kryeministrja ka këmbëngulur se rruga që ka zgjedhur është mjaft e drejtë.

“Unë besoj me çdo fibër të qenies sime se kursi që kam vendosur është i drejtë për vendin tonë dhe për të gjithë njerëzit tanë”, tha ajo./ I.M-Dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.