Kërkesa për përjashtimin e deputetit Mima, zbulohet batuta që fyeu Gjylametin

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin me 10 ditë nga punimet e Kuvendit  për demokratin Florion Mima pasi pretendon se ky i fundit ka fyer rëndë deputeten socialiste Blerina Gjylameti.

Në mbledhjen e Komisionit Hetimor për Marrëveshjen me CEZ, deputeti demokrat pretendohet se ka përdorur një gjuhë të rëndë fyese ndaj socialistes Gjylameti në momentin kur kamerat nuk kanë qënë prezente dhe brenda mbledhjes nuk ka patur gazetarë. Mirëpo askush nga të pranishmit më parë nuk guxoi të pohonte fjalët e deputetit demokrat.

LEXO DHE :  Ja çfarë blerjesh duhet të bëni patjetër në gusht!

Burime për newsbomb.al kanë zbuluar se çfarë i tha Mimo-Gjylametit. “Mos mi luaj ato duar ashtu se e di ku ti fus!”, i ka thënë deputeti demokrat. Ndërsa burimet thanë për newsbomb.al se Gjylameti po komunikonte me gjeste me Florion Mimën/ newsbomb

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.