Keni hundë të bllokuara? Ja receta e thjeshtë që shëron!

Infeksioni i sinuseve ndodh si rezultatet i viruseve që shkaktojnë inflamacione të ndryshme.
Ndër simptomat më të zakonshme të këtij infeksioni janë: kongjestioni, dhimbjet e kokës, gripi etj.

Por, nuk ka problem! Këtë dukuri mund ta hiqni qafe vetëm me uthull molle.

Për shkak se është e pasur me minerale, fibra dhe vitamina, uthulla e mollës është mjaft efektive në trajtimin e infeksionit të sinuseve.

Veç kësaj, konsumimi i uthullës së mollës do t’ju ndihmojë në përmirësimin e sistemit të imunitetit dhe do t’ju mbrojë nga infeksionet.

Përbërësit:

LEXO DHE :  Ngjasitë e universitetit me politikën dhe lufta për kohëra më të mira

– Një lugë gjelle mjaltë të pastër

– Një lugë gjelle spec të kuq

– Lëngun e një limoni

– Gjysmë gote ujë të pijshëm

– Çerekun e një gote me uthull molle (të pa filtruar)

Vloni ujin dhe vendoseni në një tas. Shtojani uthullën dhe përziejeni mirë. Pastaj, lëreni ashtu në temperaturë dhome ku mund t’i shtoni mjaltin dhe specin e kuq. Përzieni përbërësit dhe shtojani lëngun e limonit, si dhe vazhdoni ta përzieni. Këtë pije duhet ta konsumoni derisa të ndjeheni më mirë!/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.