Keni flokë të dëmtuar/ Ja si të shpëtoni nga ky problem

 Prerja e rregullt e flokëve jo vetëm që i bën ato më të shëndetshëm, por ju bën edhe juve të ndiheni më mirë me veten, sepse ndryshimi i stilit ju jep paraqitje tjetër.

Dritare.net ju sjell disa  shembuj që tregojnë se prerja e flokëve ju bën më tërheqëse dhe të dashur për të tjerët.

Majat e flokëve digjen shpesh

Kur vini re se fundet e flokëve digjen shpejt, duhet patjetër të shkoni dhe t’i prisni që t’i normalizoni dhe jeta e tyre të jetë e shëndetshme.

Modelet e çrregullta të flokëve

Lidhja e flokëve është shumë e nevojshme të jetë sa më e lirshme sepse përveçse duken lezetshëm nuk dëmtohen dhe këputen.

  Me të vërtetë i pëlqen flokët e shkurtër

Nëse keni flokë të shkurtër atëherë çelësi për të mbajtur pamjen tuaj të freskët është t’i shkurtoni shpesh. Sipas stilistëve të flokëve, hapësira për t’i shkurtuar është 4 deri në 6 javë, në mënyrë që të ruani paraqitjen tuaj ideale.

Dita më e keqe e flokëve

Na ndodhë  të gjithave që të mërzitemi ndonjë ditë me gjendjen e keqet flokëve. Vërtet është një tmerr, por mund ta hiqni qafe shumë thjesht  duke i prerë flokët.

LEXO DHE :  A do të japësh dorëheqjen? Ja si përgjigjet Meta!

 Flokë të drejtë

Ka edhe nga ata që nuk i duan flokët e drejtë, por dëshirojnë të kenë flokë voluminoze dhe me onde. Që të shpëtoni nga kjo gjendje mund t’i prisni dhe në pak minuta ju mund ti rregulloni ato duke ju dhënë formën që doni.

Nuk kanë asnjë lloj forme

Keni harruar kur flokët tuaja ishin të plota dhe të shëndetshme? Flokët ju bien shumë dhe ju këputen. Mos humbisni kohë në shtëpi duke u munduar t’i rregulloni, sepse zgjidhja është shumë e thjeshtë të shkoni ti prisni çdo tre muaj flokët për të marrë formën që doni.

Fundet  e flokëve

E vetmja zgjidhje për këtë problem të flokëve është prerja.

Kujdes me ngjyrat

Doni të keni një ngjyrë tjetër të flokëve, por duhet të keni kujdes sepse mund t’ju dëmtohen më shumë sesa i keni pasur./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.