Keni dyshime nëse është shoqëri e vërtetë? Ja 5 shenjat që tregojnë të vërtetën

Marrëdhëniet e mira shoqërore mund të cilësohen të tilla vetëm pasi kanë kaluar disa vite. Ndodh që të mos flasësh me njerëz që ke kohë që i njeh, vetëm atëherë kur është shumë e nevojshme, të shkëpusësh kontakte, por zakonisht është më mirë të mos ndalosh komunikimin me miqtë e vjetër.

Dritare.net sot në këtë artikull ju sjell shenjat që ju ndihmojnë të kuptoni se sa mirë po shkon marrëdhënia juaj me miqtë e vjetër.

Ajo nuk feston për suksesin tënd

Nëse në marrëdhënien me miken tënde të ndodh diçka e tillë,dhe je ti ajo që ke më shumë suksese dhe të mira, ndërkohë asaj nuk i pëlqejnë arritjet e tua, duhet ta mendoni mirë nëse duhet të vazhdoni të flisni sërish.

Ndihesh e lodhur pas bisedës me të

Nuk merr parasysh asnjë nga sugjerimet e tua, të tregon të gjitha problemet dhe sërish nuk të falënderon që po i qëndron afër. Dritare.net ju sugjeron ta mendoni dhe njëherë këtë situatë nëse ju ndodh dhe juve.

LEXO DHE :  Moti, ja ku do të bjerë shi sot!

Ajo ju merr shpesh në telefon, dhe ju kërkon ta dëgjoni

Të gjithë kemi nevojë të shfryhemi te miku jonë më i ngushtë duke i treguar hallet dhe problemet që kemi. Edhe pse mund të keni shumë punë, familje dhe fëmijë që do kujdesin tuaj, ju do e fyeni miken tuaj nëse nuk i përgjigjeni. Nëse ju do e dëgjoni në momentin kur ajo do ju telefonojë, do krijoni njeh dritë jeshile për të.

Kopjon sjelljen tuaj

Ju jep këshilla të gabuara

Të gjitha vajzat besoj marrin mendimet e shoqeve të tyre, kur duan të bëjnë blerje. I ke besuar shumë herë sugjerimeve që ajo ju ka dhënë, por ndodh që më mirë mund të të ndihmojë vet pasqyra sesa shoqja. Si fillim pranojeni këshillën e saj, nëse shikoni se nuk është e duhura, mos veproni gabim./A.C-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.