Këngëtaret me origjinë shqiptare, pritet të shkëlqejnë sot në American Music Awards

Mbrëmjen e sotme në Teatrin “Microsoft”, në Los Angeles, të Kalifornisë,  SHBA do të mbahet ceremonisë vjetore e  American Music Aëards.

Abc NEËS ka lajmëruar se kush do jenë yjet që do prezantojnë eventin e madh muzikor.

Dy shqiptarët që do të jenë mes prezantueseve janë Rita Ora dhe Bebe Rexha.

Ndërsa Dua Lipa pritet të perfomojë në AMA-s dhe paralajmëroi se do të vijë plot surpriza, transmeton Atsh.

LEXO DHE :  ‘Je pa rivalë’, Erion Veliaj i përgjigjet gazetarit: Ja me kë e kemi garën

Midis yjeve që do prezantojnë janë The Chainsmokers, Normani, Rita Ora, Sara Gilbert, Macaulay Culkin, Billy Eichner, Amber Heard, Heidi Klum, Tyra Banks, Busy Philipps, John Stamos dhe Constanceëu.

 

Disa nga personazhet që do të performojnë janë Taylor Sëift, Camila Cabello, Cardi B, Mariah Carey, Halsey, Jennifer Lopez, Ella Mai, Shaën Mendes me Zedd, Carrie Underëood,V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.