“Ke ngelur në derë”/ Iva Tiço replikon me komentuesit

Gazetarja Iva Tiço ka postuar një foto në instagram ku shfaqet më e mirë se kurrë, me një fustan ngjyrë rozë të lehtë. Duke ngrënë akullore në këto ditë të nxehta, Iva shprehet se kjo verë nuk qenka aspak e lehtë për vendin në aspektin politik.

Kjo nuk qenka aspak vere e lehte… sidomos nese para gjumit sheh politike apo lexon politike. Ndodh te alarmohesh, te shohesh makthe ne enderr dhe te zgjohesh me ankthin nese do ndodhe apo jo ndonje gje e keqe, nese do ta kapercejme edhe kete radhe e nese brezi yne, qe po ben nja tridhjete vjet ne tranzicion do vijoje te jetoje serish keshtu… Nderkaq qe e vetmja gje qe do te doje eshte te vijosh i qete, te shijosh nje stine plot me gezime te vogla dhe te lumturohesh kur te kalon pranë karroca e akullores”, shkruan Iva.

LEXO DHE :  Si nuk ju vjen zor, që flisni me ketë gjuhë, për vetëvrasjen e Adelës!

Por komentet për njerëzit e medias jo gjithmonë janë pozitive . Në mes atyre që  e komplimentojë Ivën, ka edhe nga këto që nuk janë aspak të hijshme për t’u lexuar por që Iva nuk nguron t’i përgjigjet. Sidomos kur të ngacmojnë se ke mbetur në derë.Lexoni komentet më poshtë. /L.F-dritare.net

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.