KAS lë në fundi vendimin e UEFA, Skënderbeu 10 vjet pezullim nga Kupat e Europës

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit të Skënderbeut. Kjo do të thotë që KAS lë në fuqi dënimin e dhënë nga UEFA për klubin korçar, i cili e ka dënuar me 29 mars të 2018 me 10 vjet pezullim nga Kupat e Europës si dhe një gjobë prej 1 milion euro./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Fitoi Këngën Magjike/ Flori Mumajesi-Eneda Tarifës: Ma zgjate dorën kur askush nuk më konsideronte

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.