KAS lë në fundi vendimin e UEFA, Skënderbeu 10 vjet pezullim nga Kupat e Europës

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit të Skënderbeut. Kjo do të thotë që KAS lë në fuqi dënimin e dhënë nga UEFA për klubin korçar, i cili e ka dënuar me 29 mars të 2018 me 10 vjet pezullim nga Kupat e Europës si dhe një gjobë prej 1 milion euro./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Shpëtim Gjika mbron Kokëdhimën; Ai spanjoll turisti, kurrë mos ardhtë. Ja kush janë ideatorët e asaj që ndodhi!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.