Kampionati spanjoll/ Barcelona e sigurt drejt titullit, mundësi për tripletë

Të shtunën që kaloi Barcelona luajti ndeshjen deçizive me Atletiko Madridin e vendit të dytë. Ndeshja ishte e vështirë, me një Atletico që luan mirë në mbrojtje, por dy golat në minutat e fundit korrën fitoren për katalanasit. Suarez dhe Messi ishin kampionët, që tanimë e çuan Barcelonën 11 pikë para vendit të dytë.

LEXO DHE :  Di Biagio dhe Zaccardo: Sot jemi tifozë me Shqipërinë!

Me La Ligën pothuajse të siguruar, Barcelona ecën me mendje të qetë në ndeshjen kundër Mançester United këtë mesjavë. Ligës së Kampioneve i është kushtuar shumë vëmendje këtë sezon dhe shanset për një trefishtë mbeten, për t’u kthyer në shtëpi atë që Messi e quajti “trofeun madhështor të Ligës së Kampioneve”. /D.B.Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.