Kacifas/ Bushati: Kemi bërë hapa pas në bisedimet me Greqinë

I ftuar në emisionin “ Real Story” ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka deklaruar se vrasja e Konstantinos Kacifas dhe ngjarjet e rrjedha nga kjo vrasje, ka çuar në hapa pas marrëveshjet dhe bisedimet me Greqinë.

“Kacifasi na çoi një hap më larg në marrëveshjen me Greqinë,” është shprehur ministri i Jashtëm Ditmir Bushati .

LEXO DHE :  30 milionë ndjekësa në Instagram, Dua Lipa i falenderon fansat më foto të veçantë

“Jemi një hap më larg më larg. Një klimë agresive në opinionin publik apo një lloj helmatosje në këtë proces të rëndësishëm, ndikon bisedimet mes Greqisë dhe Shqipërisë. Shteti shqiptar i ka ndjekur te gjitha procedurat per kete raste. Ka mbajtur linje komunikimi konstant me qeverine greke, “-tha Bushati./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.