Juventus mund Udinezën në transfertën e vështirë

 

Juventus ka arritur të fitojë ndaj skuadrës së Udinezes me rezultatin 0:2 në një transfertë aspak të lehtë.

Golat për skuadrën e Juventus u shënuan nga Rodrigo Bentancur, i cili zhbllokoi shifrat ne minutën e 33’ të takimit, ndërsa rezultatin e dyfishoi portugezi Kristiano Ronaldo, i cili shënoi për skuadrën e “Zonjës së Vjetër” katër minuta më vonë.

LEXO DHE :  Pse Perëndimi filloi të flasë sot, pro 30 Qershorit

Juventus ka fituar plotë 8 takime të serisë A, pa asnjë humbje dhe asnjë barazim./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.