Juventus i pandalshëm, fiton ndeshjen e 18 në Serie A

Juventus është i pamposhtuar, pasi mbrëmjen e së hënës ka fituar edhe ndeshjen e 18 në Serie A përballë Chievos.

Juve fitoi me rezultatin e thellë 3:0.

Bardhezinjtë arritën të kalojnë në epërsi me golin e realizuar nga Douglas Costa në minutën e 13-të.

Juve  dyfishoi rezultatin në fundin e pjesës së parë me Emre Can. Në pjesën e dytë Ronaldo shpërdoroi edhe  një penallti. Goli i tretë erdhi nga Daniele Rugani që shënoi me kokë.

LEXO DHE :  Boris Johnson pëson humbje të madhe, deputetët e detyrojnë të shtyjë Brexit!

Juventusi shkon në 56 pikë pas 20 ndeshjesh, plot 9 më shumë se Napoli i vendit të dytë./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.