Jep dorëheqjen e papritur Presidenti i Bankës Botërore

Ka dhënë papritur dorëheqje Presidenti Bankës Botërore Jim Yong Kim.

Jim Yong Kim drejtonte këtë institucion prej 6 vitesh, ndërsa mandati i tij përfundonte pas disa vitesh.

Ai ka njoftuar se do të lërë zyrtarisht mandatin me datëm 1 shkurt.

LEXO DHE :  Ekstradohen drejt Italisë tre shqiptarë të rrezikshëm

Drejtoresha e Bankës Botërore Kristalina Georgieva do të jetë Presidentja e Përkohëshme e Bankës. Ajo është bullgare dhe ka eksperiencë në fushën e financave dhe të zhvillimit./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.