Jeni me grip? Ja receta ideale që të shëroheni si me magji!

Dimri është periudha  ku imuniteti bie dhe sëmuremi shumë shpesh. Që të mos prekemi nga virozat, na duhet të ushqehemi shëndetshëm. Por, çfarë mund të bëni nëse ju ka zënë gripi?

Dritare.net ju sjell dy receta pijesh të quajtur “shota”  të përgatitura nga Veggies Tirana, që shërojnë gripin si me magji.

Receta e parë

4 degë selino

2 limona

2 gjethe sallate jeshile

10 cm rrënjë xhinxher

3 mollë

1 kastravec të madh

Receta e dytë

6 gjethe kale

½ tufë majdanoz

1 kastavec

4 degë selino

1 mollë jeshile

1 limon

Përgatitja

Për të përgatitur këtë recetë natyrale ju duhet t’i hidhni të gjitha ingredientët në shtrydhëse dhe më pas të merrni lëngun dhe ta pini.

LEXO DHE :  PD Shkodër protestë/Ndryshon ora dhe vendi për Konstituimin e Këshillit Bashkiak

Mbase këto shota nuk injektohen me gjilpërë, por janë shumë efektive dhe të shëndetshme për trupin tuaj. Veggies di çfarë sugjeron dhe këshillat e tyre të ushqyerjes duhet të merren parasysh në çdo stinë të vitit./E.B-dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.