Jeni adhurues të açetos? Ja çfarë i bën organizmit!

Uthulla balsamike, ose açeto është bërë e pandashme edhe në tryezën shqiptare. Hidh pak në sallatë, te makaronat edhe te supa, ndonjëherë të vjen ta hash edhe ashtu siç është.

Ajo ka një shije që e dallon nga uthulla normale. Ëmbëlsia dhe athtësia e bën e atë të veçantë. Nëse jeni konsumues të rregullt të açetos, dritare.net ka sjellë disa përfitime që ajo sjell për organizmin. Zbulojini në galerinë më poshtë!/Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

LEXO DHE :  Rrebeshet dhe stuhitë pushtojnë vendin, ja si do të jetë moti këtë javë!


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.