Java e fundit e pushimeve, 30 mijë shqiptarë të Kosovës hynë në Shqipëri për 24 orë!

Kjo është java e fundit e pushimeve për shtatasit e Kosovës, pasi me datën 2 shtator atje fillon procesi mësimor.

Këtë javë të fundit, shtatsit e Kosovës e kanë shfytëzuar për të hyrë në vendin tonë dhe për të kaluar pushimet.

Sipas të dhënave të policisë, më shumë se 30 mijë qytetarë të Kosovës, kanë hyrë në territorin e vendit tonë vetëm 24 orët e fundit.

LEXO DHE :  USAID: Rama na kërkoi transparencë në vend të parave

Pika kufitare e Morinit ka përjetuar fluksin më të madh të këtij sezoni.

Ndryshe nga çdo herë tjetër, edhe sportelet e policisë së Kosovës që shërbejnë për hyrje në Kosovë janë kthyer në shërbim të hyrjes në Shqipëri./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.