Jalë, qytetari i drejtohet Ramës: Ja ku i keni ndërtimet pa leje të Alban Xhillarit

Ditën e sotme banorët e Jalës janë përleshur me policinë, pasi kanë bërë një qëndresë të fortë për mosprishjen e ndërtimeve të tyre, të cilat pretendojnë se janë ndërtuar mbi tokën e trashëguar nga të parët.

Një prej tyre, i është drejtuar direkt Ed Ramës, për t’i treguar disa ndërtime të tjera pa leje, por që nuk preken nga policia.

“Zoti kryeministër, po të jetë për ndërtime pa leje, ja ku është miku juaj Alban Xhillari dhe mund të vini ta verifikoni sot, sa ndërtime pa leje ka. Zoti kryeministër, veproni siç duhet nëse keni vënë qytetarin të parin, vini qytetarin. Nëse keni vënë ndërtuesit tuaj të parë, bravo ju qoftë!”.V.D/Dritare.net.

LEXO DHE :  Raporti/ Ja pikat e nxehta të krimit të organizuar në Ballkanin Perëndimor!

 

 

 

 

Qe prej ores 5 te mengjesit sot, forca te IKMT, shoqeruar nga forca te shumta policie kane nisur shembjet e objekteve te banimit ne Jale. Banoret thone se nuk jane lajmeruar dhe se prishjet po behen ne menyre te njeanshme. Banoret jane perplasur fizikisht me policine ne mbrojtje te prones se tyre. Ata pretendojne se miq te kryeministrit kane interesa ndertimi ne ate rrip te bregdetit ku ndodhen banesat e tyre. Bashke me kolegun Agron Shehaj, si deputete te qarkut dhe perfaqesues te PD jemi nisur me urgjence drejt Jales.

Gepostet von Nada Meçorapaj, deputete e Vlorës am Dienstag, 18. September 2018

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.