Këto ushqime janë më të dëmshme se sheqeri, për dhëmbët!

Dhëmbët janë shumë delikatë ndaj disa ushqimeve. Ju mund t’ju shkojë në mendje direkt te ushqimet me sheqer, por dritare.net do ju tregojë disa ushqime edhe më të rrezikshme se sheqeri, që dëmtojnë dhëmbët.

Prandaj, nëse doni dhëmbë të bukur, të bardhë dhe të shëndetshëm, dritare.net ju këshillon të shmangni këto ushqime. Për t’i zbuluar kush janë, shikoni galerinë më poshtë/E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Zbulohen punët e Presidentëve amerikanë, para se të hynin në Shtëpinë e Bardhë

Vëmendje: Nëse nuk iu shfaqet galeria, klikoni këtu

 

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.