Ja si të hiqni fare lehtë lëvoren e vezës!

Vezët e ziera janë një ushqim i shëndetshëm për t’u ngrënë  në një vakt, nga vlerat ushqyese që ka. Mbetet edhe një nga ushqimet më të lehta për t’u gatuar, mund t’i bësh gati për 12 minuta në varësi të lëkurës dhe madhësisë së vezës. Por vështirësia e vetme qëndron në heqjen e lëvores së vezës, e cila mun t’ju marrë disa minuta. Por ne do t’ju tregojmë disa truqe që ta bëni sa më lehtë.

LEXO DHE :  Video/ Të ftoj për drekë te shef Xhema!

Duke shtuar vetëm sode bukë në ujin e nxehtë, lëvorja e vezës do të jetë më e lehtë për t’u hequr. Sipas programit televiziv  amerikan në WBTV, një lugë çaji do t’ju shpëtojë nga  vështirësia që ju sjell heqja e lëvores së vezës./dritare.net

 

| WBTV Charlotte

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.