Ja si e komenton Rama vendimin për 21 janarin!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë, e cila mbylli procesin gjyqësor për 21 Janarin, duke refuzuar rekursin e prokurorisë.

Në një status në Fb, Rama shkruan për vendimin e Gjykatës duke përmendur edhe lirimin e Xhelal Mziut. Sipas tij këto ngjarje tregojnë pse opozita nuk do Reformën në Drejtësi.

LEXO DHE :  Ekskluzive/ Abdulla Krutani, i mbijetuari i fundit i “Mauthausen” që i shpëtoi krematoriumit flet për dritare.net

“Xhmziu i pafajshëm dje pas një farsë të neveritshme 21 janari i mohuar sot pas një zvarritjeje kriminale; ja pse s’duan reformë në drejtësi. Ja pse bërtasin përditë e më fort “krimi krimi!” dhe u vete mendja deri tek armët, i tmerron drejtesia që vetëm Refoma në Drejtësi e sjell!”, shkruan Rama.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.