Ja si do të jetë moti të hënën!

Paraditen e sotme nuk kishte reshje shiu, ndërsa sipas IGJEUM edhe për ditën e nesërme nuk pritet të ketë reshje.

Ndërsa temperaturat minimale dhe maksimale në vendet bregdetare të hënën pritet të arrijnë nga 5 deri në 13 gradë celcius, ndërsa në vendet malore temperaturat minimale do jenë -3 gradë celcius deri në 6 gradë celcius.

“RESHJET

Sot pasdite (e diel dt.20) priten reshje të dobëta në shumicën e qarqeve (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Ndërsa nesër (e hënë dt.21) nuk priten reshje.

LEXO DHE :  Foto brenda kuzhinës, në shtëpinë e Arbana Osmanit!

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë dt.21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 5 / 13 °C

në vendet e ulëta: 3 / 13 °C

në vendet malore: -3 / 6 °C

ERA

Sot pasdite (e diel dt.20) dhe nesër (e hënë dt.21) era pritet të fryjë e lehtë në të gjithë vendin.”-thuhet në njoftimin e IGJEUM./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.